Your next tango

adventure starts here!

Maraton De Todos

Organised by:

Ratings

Marathon and Encuentro

Atmosphere (people's friendliness, number of dancers, fun): 50% - 1 votes
50%
Organisation ( venues, comfort, schedule ): 50% - 1 votes
50%
Music & DJs: 50% - 1 votes
50%
Dancing ( level, etiquette, leader/follower ratio): 50% - 1 votes
50%
Would you come back or recommend? - 0 votes
00

Total Score

Have you been to this event? Let other tangueros know what you think by rating it! Just click on the percentage bars. And, if you feel like providing further details, feel free to drop a few lines at the comments section.

Maraton De Todos

Maraton De Todos

50 out of 100 with 4 ratings

Description

Sevgili Tango severler;

28 - 30 Eylül tarihlerinde İç Anadolu’nun gözde şehri Eskişehir’de yeni bir tango kucaklaşmasını, Maratón De Todos’ u hep beraber gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin sevilen, seçkin DJ'leri, Eskişehir’in bu ilk maratonunda en güzel tandalarıyla tam 2 gün ve 3 gece bizlerle olacak.

----------------------------------------------------------------
Maraton Sınırsız Giriş Temmuz ayı fiyatı:140 TL
Maraton Sınırsız Giriş Ağustos ayı fiyatı:160 TL
Maraton Sınırsız Giriş Eylül ayı fiyatı:180 TL
----------------------------------------------------------------

Maratondaki en önemli önceliğimiz katılımcıların nezih bir atmosferde, dostça, keyifli ve kaliteli şekilde zaman geçirmeleridir.
Ferah bir dans ortamı sağlamak amacıyla katılımcı sayımız, salon kapasitesine uygun olacak şekilde kontenjanla sınırlıdır. Ayrıca etkinlikten maksimum derecede yararlanabilmeniz için kayıtlarda kadın ve erkek sayısında eşitlik gözetilecektir. Bu nedenle katılmak isteyenler öncelikle www.marathondetodos.com adresinden kayıt formunu doldurmalıdır. Bunun ardından yapılacak olan uygunluk kontrolleri neticesinde size tarafımızdan e-postayla bilgilendirme yapılacaktır. Sadece kaydı onaylananlara bilet satışı gerçekleşecek ve bunun ardından kayıt sonlanacaktır. Etkinliğe katılımınızı garanti altına alabilmeniz adına mümkün olan en erken tarihte ve varsa birlikte katılmayı düşündüğünüz partnerinizle çift olarak kayıt yaptırmanız önerilir. Erken kayıt yaptırmanız büyük indirimlerden faydalanmanıza da imkan verecektir!

Bilet satışı tüm milongaları içerecek şekilde paket halinde gerçekleşecektir. Kapıdan ve tek milonga için bilet satışı gerçekleşmeyecektir!

* Maraton süresince kahve, atıştırmalıklar ve sürpriz ikramlarımız ÜCRETSİZ olarak sunulacaktır.

* Tüm katılımcılar maratonun düzenleneceği Modernity Otel’in restoranlarından ilan edeceğimiz özel indirimlerle yararlanabileceklerdir.

**Maratonun son günü katılımcılar After Party için Eskişehir’in en gözde gece kulübü MOOD’a ÜCRETSİZ giriş yapabileceklerdir.

Maraton boyunca keyifli vakit geçirmeniz için yaptığımız hazırlıklar ve sürprizlerden memnun kalacağınıza inanıyor, Arjantin Tango kültürünün sıcak atmosferini hep birlikte paylaşmak üzere siz değerli tango severleri etkinliğimize bekliyoruz.

Sevgiler.

KONAKLAMA ve MARATON MEKANI ;
Maraton ve konaklama; her yere yakın olan merkezi konumda bulunan Eskişehir’in en güzide otellerinden MODERNITY OTEL’de düzenlenecektir. Otel rezervasyonu maraton kayıt formunun altında yer alan linkten TANGO MARATON indirimli fiyatları ile yapabilirsiniz. Konaklamaya kahvaltı dahil olup, maraton katılımcıları için kahvaltı saati 12:00 – 13:00 arasına alınmıştır.

GECELİK ODA FİYATLARI:

Tek kişilik oda fiyatı: 145-TL

Çift kişilik odada 2 kişi için toplam: 190-TL

Üç kişilik odada 3 kişi için toplam: 255-TL

----------------------------------------------------
Dear tango lovers,

We exitedly announce that we will embrace each other in a new tango event, Maraton De Todos, in the favorite city of Anatolia, Eskişehir, between the dates 28-30 September, 2018.

Exclusive DJ’s of Turkey, with their best tandas, will be with us at this first marathon of the city.

Our main priority is that all participants have a great time in a friendly, decent and cosy atmosphere.

In order to provide a spacious dancing environment, participant number is limited according to dance saloon capacity. Moreover, gender balance will be provided in order to make you the most of the event. So first you should fulfil the registration form at the link. Afterwards we will check the convenience and you will get confirmation e-mail. After the payment your registration will end. In order to guarantee your attandence and take advantage of special prices we recommend you to register as soon as possible. It is also suggested that you register with your partner, if applicable.

Payment at the door will not be accepted and it will be made as a package containing all milongas. Only if the quata is not exceeded and gender balance is not provided then we can accept the payment for an individual milonga at the last day, at the door.

Snacks, coffee and surprise catering will be provided for FREE all along the marathon.

All participants will take advantage of special prices in the restaurant of Modernity Otel, marathon venue.

In the last night of the marathon, after party will be held in Mood, which is the most favorite night club of the city, and entrance will be for FREE for all participants of the marathon.

We strongly believe that you will be pleased with our preparations and surprises we make before and during the marathon.

We are looking forward to seeing you, the tango lovers, among us for sharing the warm atmosphere of Argentine Tango culture.

Best regards.

PRICE
Marathon Full Pass: 30 Euro


MARATHON AND ACCOMMODATION VENUE

Marathon and accommodation venue is Modernity Otel, which is one of the most favorite otels of Eskişehir city. It is located in the centre of the city, . Brakfast is included. The breakfast time is between 12:00-13:00.

Single room: 30 Euro

Double room: 38 Euro

Triple room: 50 Euro


EVENT DETAILS

 • Location:
  Eskişehir, Eskişehir Province, Turkey (view map)
  Event dates:
  From: Friday, 28 September 2018 - To: Sunday, 30 September 2018
  Location:
  Eskişehir, Eskişehir Province, Turkey (view map)
  Event dates:
  Event Starts: Friday, 28 September 2018
  Event Ends: Sunday, 30 September 2018
Read 7777 times

EVENT ORGANISER

More from Maraton de Eskisehir:

Map

Eskişehir, Eskişehir Province, Turkey Pin icons from Medialoot


Reviews

Login now to post comments
Go back
Stay up to date with the latest newsYes! Keep me in the loop