Your next tango

adventure starts here!

TANGO MILONGUERO 1

Promoted by Tangopolix

Ratings

Seminars

Organisation ( venues, comfort, schedule ): 50% - 1 votes
50%
Maestros ( technique, teaching skills ): 50% - 1 votes
50%
Communication ( language, translations): 50% - 1 votes
50%
Participants ( dancing level, leader/follower ratio): 50% - 1 votes
50%
Would you come back or recommend? - 0 votes
00

Total Score

Have you been to this event? Let other tangueros know what you think by rating it! Just click on the percentage bars. And, if you feel like providing further details, feel free to drop a few lines at the comments section.

TANGO MILONGUERO 1

TANGO MILONGUERO 1

50 out of 100 with 4 ratings

Description

Nowy kurs TANGO MILONGUERO „Tańczymy z sercem i sercem”.
CZWARTKI godz.. 20.30 - 22.00
START 7 WRZEŚNIA 2017.

Kurs jest dla osób średnio-zaawansowanych - ale od podstaw tego stylu - dla tych, którzy jeszcze nie próbowali u nas tego tanga.
Prowadzenie: Marcelo i Luiza Almiron

Tango milonguero to tango wyłącznie w bliskim intymnym objęciu. W swojej pierwotnej wersji nazywane też tango estilo del centro, confiteria style czy petitero lub apilado.
To taniec socjalny, stricte na milongi i małe przestrzenie.

Partnerzy tańczą w pozycji lekko poza osią, opierając się torsami o siebie („serce do serca”). To taniec „do wewnątrz”, nie na pokaz.
Największą wartość ma tu bliskość między partnerami, obecność i ekspresja siebie w byciu z drugą osobą, wewnętrzne doświadczenie, zmysłowe odczucia, poczucie bezpieczeństwa i komfortu. W tym stylu tańczymy dla siebie nawzajem, nie dla publiki. To improwizacja, zabawa, pasja i unikalna interpretacja muzyki każdego z tańczących i indywidualne wyrażanie siebie w tańcu w kontakcie z drugą osobą. Tu żyje się chwilą, wewnętrznymi odczuciami i byciem z partnerem.

To styl dostępny dla wszystkich, aczkolwiek na początku wymaga wysiłku i cierpliwości :)

Aby nazywać siebie Milonguero – nie wystarczy tańczyć w tym stylu. Milongueros to ci, którzy tańczą na milongach, umieją się odnaleźć na małej przestrzeni dostępnej podczas tańca - czyli też ci którzy szanują kody i etykietę obowiązujące podczas wieczoru. Tango jest tańcem socjalnym, towarzyskim, w którym dzielimy przestrzeń z innymi tańczącymi parami, a to wymaga szacunku i odpowiedniego zachowania na parkiecie.

Styl Milonguero odnosi się do tanga, które rozwinęło się na milongach w Buenos Aires pod koniec Złotej Ery tanga (koniec lat 40-ych, początek lat 50-ych). Wówczas nazywano go także tango estilo del centro, confiteria style czy petitero. Tańczono w małych tłocznych kawiarniach i nocnych klubach. Styl stał się kompaktowy, ruchy i kroki małe, pozbawione ozdobników ale dopasowane do zmiennych wariacji rytmicznych ówczesnej muzyki a objęcie utrzymane w ścisłej, zamkniętej pozycji przez cały taniec. Wówczas rozwinęło się tak popularne ocho cortado (figura będąca można rzec „emblematem” tego stylu). To dominujący styl tańczony obecnie na milongach w Buenos Aires. Aczkolwiek sama nazwa „styl milonguero” nie była używana aż do lat 90-tych.

Trzymania w tym stylu nie zmienia się w trakcie tańca. Pozycja ta pozwala na utrzymanie małej przestrzeni pomiędzy stopami partnerów, figury są kompaktowe, łatwe do nawigacji na zatłoczonym parkiecie, kroki małe. Kobieta nie ma tutaj możliwości wykonania pełnych pivotów.

Na kursie zajmujemy się właśnie tym, jak tańczyć na milondze i małej powierzchni, jak sobie radzić z ograniczeniami przestrzennymi, jak prowadzić z torsu i jak podążać za takim prowadzeniem, co jest możliwe a co nie. W trakcie kursu poznacie podstawy oraz technikę stylu milonguero, stylu stworzonego specjalnie do tańca na milongach, lub można powiedzieć: stylu stworzonego przez parkiety ówczesnych milong.

Stopniowo wyjdziemy z "ascetycznego" apilado budując i rozwijając taniec na granicy osi i wyjaśnimy Wam skąd to się bierze :) Zajęcia będą obejmowały zarówno elementy techniki jak i propozycje wielu figur. W trakcie zajęć stopniowo będziemy rozwijać zakres elementów. Poznacie ciekawe rozwiązania i nauczycie się łączyć prostsze i trudniejsze figury budując swój taniec.

Kurs podstawowy w tym stylu trwa 1 rok.
Po jego zakończeniu możemy kontynuować naukę przez kolejny rok na 2 poziomie.
Koszt 160 zł / os / za 4 lekcje z góry – płatność w pakiecie.
Pakiet nie jest przechodni na inne osoby (przychodzące np. w zastępstwie za nieobecnego partnera)

Płatność za pojedyncze lekcje tylko w wyjątkowych sytuacjach - 45 zł / os / 1 lekcję.


EVENT DETAILS

 • Location:
  Warsaw, Poland
  Event dates:
  From: Thursday, 07 September 2017 - To: Thursday, 07 September 2017
  Location:
  Warsaw, Poland
  Event dates:
  Event Starts: Thursday, 07 September 2017
  Event Ends: Thursday, 07 September 2017
Read 4904 times


Reviews

Login now to post comments
Go back
Stay up to date with the latest newsYes! Keep me in the loop