Your next tango

adventure starts here!

Encuentro Entre Dos Warsztaty z Marian Facundo

Promoted by Tangopolix

Ratings

Seminars

Organisation ( venues, comfort, schedule ): 50% - 1 votes
50%
Maestros ( technique, teaching skills ): 50% - 1 votes
50%
Communication ( language, translations): 50% - 1 votes
50%
Participants ( dancing level, leader/follower ratio): 50% - 1 votes
50%
Would you come back or recommend? - 0 votes
00

Total Score

Have you been to this event? Let other tangueros know what you think by rating it! Just click on the percentage bars. And, if you feel like providing further details, feel free to drop a few lines at the comments section.

Encuentro Entre Dos Warsztaty z Marian Facundo

Encuentro Entre Dos Warsztaty z Marian Facundo

50 out of 100 with 4 ratings

Description

Podczas pobytu Mariany Soler w Warszawie odbędą się sobotnio-niedzielne warsztaty. Oprócz tego w piątek 2. XI. Mariana poprowadzi zajęcia z techniki dla kobiet.
Podajemy tematy wszystkich zajęć. Miejsce zostanie podane później. Uwaga! Godziny zajęć sobotnio-niedzielnych mogą ulec zmianie!

►Warsztaty sobota / niedziela (6h zajęć z Mariana i Facundo)
'Encuentro entre dos.'
Tango z różnych perspektyw – różnorodność tangowych spotkań.

Temat warsztatów dotyczy spotkania (encuentro), spotkania dwojga indywidualności, jakimi jest każdy z nas, na parkiecie.
Mariana i Facundo od lat tańczą tango i od lat zajmują się nauczaniem tego tańca i choć wiele ich łączy, są elementy, które ich różnią. Program, który dla nas przygotowali dotyczy właśnie spotkania, czy też fuzji dwóch technik, i umiejętności łączenia ich w sposób dynamiczny i improwizowany. Zajęcia pokażą nam jak scalać różne elementy techniki, jakie posiada każdy z nas, jak je ulepszać, po to aby znaleźć najgłębszy możliwie kontakt w parze.

► Sobota 3h (2 zajęcia po 1,5h)
Kontakt z podłogą i pozostawanie w osi – sposoby na efektywniejszą pracę nogi bazowej i na uzyskanie większej swobody w wolnej nodze.
13:00-14:30 część 1
14:45-16:15 część 2

► Niedziela 3h (2 zajęcia po 1,5h)
Świadomość ciała – poszukiwanie połączeń w ciele dla zwiększenia i pogłębienia kontaktu z partnerem. Dialog w parze.
13:00-14:30 część 1
14:45-16:15 część 2

Ceny:
Pakiet sobota (3h) – 150 zł
Pakiet niedziela (3h) – 150 zł
Full pass (sobota/niedziela 6h) – 250 zł

-------------------------------------------------------------------
► Piątek (2h zajęć z Marianą Soler)

Technika dla kobiet
19:00 – 21:00 – Praca nóg i stóp. Budowanie solidnej podstawy, bazy w poszukiwaniu wygodniejszego objęcia i głębszego kontaktu z partnerem.

Cena:
Zajęcia z techniki dla kobiet (2h) – 80 zł

--------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
3-4 listopada zapraszamy na warsztaty 'Encuentro entre dos"
z niesamowitą Marianą Soler i dobrze znanym nam Facundo Peñalva.
Mariana przyjeżdża wkrótce do Europy, gdzie będzie prowadziła liczne warsztaty z tanga, techniki ruchu i świadomości ciała. W Warszawie, Mariana i Facundo podzielą się z nami swoim doświadczeniem i wprowadzą nas w świat tanga widzianego ich oczami.

Czym jest dla nich tango?
„Tango jest spotkaniem dwojga ludzi, gdzie każdy odgrywa swoją niepowtarzalną rolę, zachowując wolność i niezależność. Jednocześnie, przy wykorzystaniu odpowiedniej techniki, jest nawiązaniem prawdziwego, głębokiego kontaktu, stworzeniem dynamicznego, żywego objęcia. Prawidłowa praca całego ciała i korzystanie ze wszystkich połączeń w ciele pozwala lepiej zrozumieć drugą osobę, umożliwia dogłębną z nią komunikację, co w rezultacie daje poczucie prawdziwego, pełnego spotkania w każdym tangu.”

Jak doprowadzić do takiego porozumienia dusz? Dowiemy się tego już niedługo :)
Wszelkie pytania kierujcie do Ewy Mroczek Durki.

---------------------------------------------------------------------------------

Mariana Soler (Buenos Aires, Argentina).
Jest dyplomowaną nauczycielką tańca. Ukończyła studia taneczne w Buenos Aires. Uczy profesjonalnie tanga. Przez 7 lat współpracowała ze znaną szkołą tanga DNI w BsAs. Ukończyła również studia podyplomowe z "Terapii tańcem i ruchem". Studiowała taniec nowoczesny, modern jazz i folklor argentyński.
Jako nauczycielka kładzie nacisk na odnajdywanie i budowanie odpowiednich połączeń w ciele, co ułatwia zrozumienie podstaw techniki tanga argentyńskiego. Jej misją jest wzbudzenie większej świadomości ciała, która nierozerwalnie łączy się z istotą tanga, polegającą na spotkaniu z samym sobą poprzez kontakt z drugą osobą.


Facundo Peñalva (Buenos Aires, Argentina)
Studiował taniec i folklor argentyński na uczelni w Buenos Aires. Ukończył studia "Pedagogiki czasu wolnego, wypoczynku i rekreacji" i otrzymał tytuł pedagoga i nauczyciela. Tańczy tango od 14 lat. Uczył się od największych tancerzy, m.in. od Horacio Godoya, Bruno Tombari, Pablo Rodrigueza, Chicho czy Octavio Fernandeza. Od 10 lat zajmuje się nauczaniem tego tańca. Współpracował m.in. z krakowską szkołą Tango Nuevo. Ponadto tańczy bachatę, salsę, kizombę, lindy hop oraz rock and roll.
Jako nauczyciel tanga, największą wagę przykłada do nawiązania kontaktu, porozumienia i komunikacji w parze. Jest to dla niego punkt wyjścia, baza, podstawa i kwintesencja tanga.

W dniach 26.X. -6.XI Mariana będzie udzielała lekcji prywatnych. W sprawie ustalenia terminów prosimy o kontakt z Ewą Mroczek Durka.


EVENT DETAILS

 • Location:
  Warsaw, Poland
  Event dates:
  From: Saturday, 03 November 2018 - To: Sunday, 04 November 2018
  Location:
  Warsaw, Poland
  Event dates:
  Event Starts: Saturday, 03 November 2018
  Event Ends: Sunday, 04 November 2018
Read 4484 times


Reviews

Login now to post comments
Go back
Stay up to date with the latest newsYes! Keep me in the loop